Rummikub – fantastyczna gra towarzyska dla całej rodziny

Rummikub najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak plastikowa odmiana karcianego remika. Mowa tutaj oczywiście o popularnym remibrydżu, który dostarcza niesamowitych wrażeń nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również osobom dorosłym.

Co warto wiedzieć o grze?

Oryginalna gra Rummikub w dużym skrócie mówiąc polega po prostu na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, poprzez wykładanie na stół sekwencji i ciągów składających się z minimum trzech liczb. Bardzo ciekawą funkcją rozgrywki jest to, że w każdej chwili można ingerować w wyłożone kostki podczas swojej kolejki. Cechami charakterystycznymi gry jest niespotykana przyjemność i satysfakcja z rozgrywki. Gra dostarcza niesamowitej frajdy nie tylko jak się gra solo, ale również w parze i większej grupie. Im większa liczba graczy, tym oczywiście lepiej, ponieważ możliwości manipulowania kostkami wzrastają lawinowo.

Edukacyjna gra

Gra Rummikub w bezstresowy sposób uczy podstaw matematyki, dlatego też jest to doskonały wybór dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. W trakcie gry dzieci ćwiczą dodawanie i dodatkowo uczą się oznaczeń arabskich cyfr. Warto wspomnieć także o tym, że wielu renomowanych producentów oferuje specjalne wydania (np. Junior albo Travel), które zaprojektowane są właśnie dla najmłodszych graczy.

Wersja standardowa i online

Rummikub jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, dlatego też dostępnych jest wiele odmian. Zagrać można nie tylko w klasyczne wersje planszowe, ale również w popularne gry online. Przy grze przez Internet bardzo często występuje dodatkowy minutnik, który odmierza czas. Poszczególni gracze najczęściej mają około 2 minut na wykonanie swojej kolejki. Jeżeli nie ułoży się meldunku z płytek w wyznaczonym czasie, to niestety trzeba umieścić wszystkie płytki w ręku. Przekroczenie czasu wiąże się także z koniecznością wylosowania trzech dodatkowych płytek karnych z banku. W klasycznych grach planszowych oczywiście nie ma licznika czasu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wprowadzić na własną rękę.

historum

Back to top